• Home
  • Blog
  • Android akıllı telefonlardan fotoğraf almanın en kolay yolları. Bölüm 1

Android akıllı telefonlardan fotoğraf almanın en kolay yolları. Bölüm 1

Artık bütün akıllı telefonlar en azından bir tane dahili kameraya sahip, her zamankinden de fazla fotoğraf çekebiliyoruz. Bunun kötü yanıysa, zaman geçtikçe çok fazla yer kaplamaları. Videoları, hızlandırılmış ve üst üste çekimleri eklediğimiz rahatlıkla 16 GB’lık bir cihazı doldurabilirsiniz. Fotoğraflarını düzenlemeyen, yedeklemeyen ya da silmeyen kullanıcılar yüzünden cihazlar dijital mezarlıklara dönüyor.

Eğer daha sonra kullanmak -belki de paylaşmak veya düzenlemek- için saklamak isterseniz fotoğrafları telefondan almayı alışkanlık hâline getirmelisiniz. Bu sadece telefonunuzda yer açmakla kalmayacak, aynı zamanda daha ileride ulaşabilmeniz için güvenceye de alacak. Android telefonlardan fotoğrafları almak için birçok yöntem var ve hepsi çok kolay, o yüzden birini seçin ve kullanmaya başlayın.fotoğraf google drive logo

Google Drive’a Yedekleme

Google Drive ‘ın yedekleme hizmeti hem fotoğrafları yedeklemek hem de Android telefonlardan fotoğrafları almak için açık ara en kolay yol. Bu hizmet bütün Android telefonlarda standart ve diğer cihazlardan dosyalarınıza ulaşabilmeniz için onları internete yükleyerek arka planda sessizce çalışır. Senkronize edilen fotoğraflar güvenli bir şekilde saklanıyor. Yani utanç verici fotoğrafların yanlış ellere geçeceğinden korkmanıza gerek yok, ama hepsi kolay ve hızlıca Google Drive ‘ınızdan ulaşılabilir durumdalar.

Google Drive ‘ın yedekleme özelliğini açmak çok kolay. Uygulama içinden menü butonuna ya da ikonuna tıklayarak ayarlar menüsünü açın. Bu menüden otomatik yedeklemeyi açıp kapatabilir, aynı zamanda benzer ayarları değiştirebilirsiniz. Senkronize edilen fotoğraflarınıza erişmek ve indirmek içinse Google Drive ‘ı açın. Fotoğraflarınız “Google Fotoğrafları” adındaki özel klasörde depolanmış olacak. Bu klasörü açtığınızda fotoğraflarınıza göz atabilecek ve doğrudan bilgisayarınıza indirebileceksiniz.

Eğer senkronizasyonu açmak istemiyorsanız Google Drive ‘a sadece belirli dosyaları da yükleyebilirsiniz. Telefonunuzun fotoğraf galerisini açın, sonra bir fotoğraf açın ve “paylaş” butonuna tıklayın. Burada çeşitli paylaşım seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Google Drive ikonuna tıkladığınızda dosyalarınız karşıya yüklenecek. Yüklendikten sonra Google Drive üzerinden erişebileceksiniz. Yedekleme üzerinden ya da ayrı ayrı olsun, Google Drive ‘a yüklenen bütün dosyaların ücretsiz depolama alanınızda yer kaplayacağını bilin. Drive ‘ınızdaki alanı zaman zaman temizleyebilir ya da daha yüksek kapasiteli bir depolama planına geçiş yapmayı düşünebilirsiniz.

Peki Başkasının Telefonundaki Fotoğraf lara Ulaşılabilir Mi?

Kimi durumlardaysa kendi telefonunuzdaki fotoğrafları yedeklemeye değil, başkalarının telefonundaki ya da Google Drive ‘larındaki fotoğraflara ulaşmanız gerekebilir. Örneğin gelişim çağındaki çocuğunuzun ne tür fotoğraflar çektiği, bunları kimlerle paylaştığı ya da ne tür görseller depoladığını sorumlu birer ebeveyn olarak bilmek isteyebilirsiniz.

mSpy Satın Alın

Bu durumda cihazdaki Google Drive senkronizasyonu kapatılabileceği ve istenmeyen fotoğraflar yüklenmeyeceği için başka bir alternatif kullanmak gerekiyor. Bu durumsa mSpy gibi ileri teknoloji ürünü bir takip yazılımı kullanarak sorunun üstesinden gelebilirsiniz. mSpy ile yüklediğiniz telefondaki bütün fotoğrafları ve videoları, telefon sahibi senkronizasyonu açmamış ya da fotoğrafları herhangi bir şekilde paylaşmamış olsanız bile internetteki kontrol paneliniz üzerinden görüntüleyebileceksiniz. Ayrıca şunlar gibi birçok özelliğe daha sahip olacaksınız:

  • Telefonun konumu

  • Arama kayıtları

  • Metin mesajları, e-postalar ve anında mesajlaşma uygulamalarının bütün içeriği

  • Telefon defteri

  • Sosyal ağlar

  • Uygulamaları görüntüleme ve engelleme

  • Girilen internet sitelerini görüntüleme ve engelleme

Tags:

Leave a comment

iPhone & Android 2020 İçin En İyi Casus Uygulaması: Hemen şimdi deneyin!

Buraya Tıkla