Android Akıllı Telefonlardan Fotoğrafları Alabileceğiniz Uygulamalar. Bölüm 2

Google Fotoğraflar Uygulamalar

Google Fotoğraflar, Google Drive‘a benzer şekilde çalışır; aslında kullanıcı arayüzü ve deneyimi neredeyse tıpatıp aynı. Tabii Google Drive’da her tip dosya depolanabilirken Google Fotoğraflar uygulamalar yalnızca fotoğraflar ve videolar için.

Ama Google Fotoğraflar ışık düzenlemesi ve paylaşma, fotoğrafları ve videoları koleksiyonlar içerisinde gruplama, otomatik öğrenme teknolojisini kullanan akıllı arama gibi faydalı özellikler sunuyor. Bu “yardımcı” otomatik olarak görsellerinizden slayt gösterileri, kolajlar ve animasyonlar gibi eğlenceli şeyler hazırlayabiliyor. Ayrıca depolanan fotoğraflarınıza yalnızca Android’den değil neredeyse bütün cihazlardan ulaşabilirsiniz.

gphotos-uygulamalarEğer tek ilgilendiğiniz görsellerinizi yedeklemek ise Google Fotoğraflar daha iyi bir tercih olabilir. Ücretiz, depolama alanı sınırsız ve Google Drive’ın aksine ücretsiz kota sınırına dayanmayacak. Gerçekten ilgi çekici.

Bu hizmet sadece 16 megapiksele kadar JPEG fotoğrafları ve Full HD (1080p) videoları destekliyor. Kullanıcıların büyük çoğunluğu için yeterli olacaktır ama eğer RAW ya da 4K çekim yapan bir telefonunuz varsa Google Fotoğrafların dosyalarınızın kalitesini düşürmesine izin vermek zorunda kalabilir ya da Google Drive hesabınıza kaydedebilirsiniz. Ama şimdilik çok azımız bu özelliklere sahip akıllı telefonlara sahip olabileceğiz.

Google Fotoğraflar’ı ayarlaması ve kullanması kolay. Google ID’nize bağladığınızda uygulama otomatik olarak yeni içeriği karşıya yükleyecek. Google Fotoğraflar’ı yalnızca telefon bir Wi-Fi ağına bağlandığında senkronize edecek şekilde ayarladığınızdan emin olun (Sağ üstteki açılır menüdeki ayarlar seçeneğinde), yoksa mobil veri bağlantınızdan kullanabilir. Fotoğraflarınızı ve videolarınızı aktif olarak paylaşmadığınız sürece içeriğiniz gizli kalacak.

Facebook Sync Uygulamalar

Birkaç tane daha otomatik senkronizasyon servisi var. Tıpkı Google Drive gibi, Facebook otomatik olarak fotoğrafları telefonunuzdan yedekleyecek ve gizli olarak kaydedecek. Daha sonra Facebook’ta paylaşmak istediğiniz fotoğrafları seçebilirsiniz.

SyncMe-uygulamalar

Şu şekilde çalışıyor: Facebook Android uygulamasını açın ve profilinize gidin. Fotoğraflara tıklayın, sonra ekranın sağ üst köşesinden Senkronizasyon butonuna tıklayın. Son olarak senkronizasyona başlamak için yönergeleri takip etmeniz yeterli. Senkronize edilen fotoğrafları bulmak için fotoğraflar bölümüne dönün ve telefondan senkronize edilenler albümünü açın. Tekrarlarsak, bu özel bir albüm, o yüzden açık şekilde profilinizde paylaşana kadar arkadaşlarınız bu fotoğrafları göremeyecek.

Daha detaylı yardım konularını Facebook yardım sayfasında bulabilirsiniz.

mSpy

Çocuklarınızın yaşına uygun olmayan fotoğraflar depolandığından şüphelendiğiniz ya da ileride pişman olduğu fotoğrafları çekip paylaştığından şüphelendiğinizde o fotoğrafları da görüntülemek isteyebilirsiniz. Google Fotoğraflar ve Facebook Sync bu amaçla geliştirilmediği için size bu konuda yardımcı olamaz. Peki sırf bu amaçla geliştirilmiş bir takip uygulaması olsaydı?

snap-chat_mspy-uygulamalar

İşte mSpy değer verdiklerinize göz kulak olmak isteyen insanlar için özel olarak geliştirilmiş bir takip yazılımı olarak bu noktada yardımımıza koşuyor. Telefondaki fotoğrafları arka planda fark edilmeden internetteki kullanıcı paneliyle senkronize ediyor.

Buraya kadar diğer uygulamalarla aynı gibi duruyor ama onu diğerlerinden ayıran çok önemli bir özelliği var. Telefon sahibinin senkronizasyonu açmasına ya da böyle bir programın çalıştığından haberdar olmasına gerek yok. Siz özellikle söylemedikçe arka planda mSpy’ın fotoğrafları karşıya yüklediğini anlamayacaklar. Dolayısıyla sizden herhangi bir şey saklayamayacaklar.

mSpy Satın Alın

Ayrıca bahsettiğimiz diğer uygulamaların aksine yalnızca fotoğraflar değil arama kayıtlarından anında mesajlaşma içeriğine, tarayıcı geçmişinden telefondaki uygulamalara, konum bilgisine kadar birçok gelişmiş özelliğe de erişim sağlayacaksınız.

Leave a Reply

iPhone & Android 2020 İçin En İyi Casus Uygulaması: Hemen şimdi deneyin!

Buraya Tıkla