• Home
  • Blog
  • Cep Telefonlarımız: Hayat Çizgilerimiz

Cep Telefonlarımız: Hayat Çizgilerimiz

Cep telefonları hepimiz için en değerli şeyleri temsil eder hale geldi: en kişisel görüşmeleri ve en sevdiğimiz hatıraları barındırıyor. Bize en yakın olan kişilerle aramızda köprü kuruyor: arkadaşlarımız, ailemiz, hayat ortaklarımız, sevgililerimiz.

Çocuklarımız hakkında endişelerimiz var ve nereye gidiyorlar, ne yapıyorlar bilmek istiyoruz. Yanlarında bir telefon olduğunda onları daha iyi takip edebileceğimizi biliyoruz.

Eşlerimizin, kız ve erkek arkadaşlarımızın güvenilirlikleri hakkında endişelerimiz var: “Bizi aldatıyorlar mı?” diye merak edebiliriz. Bu yüzden onların sadece cep telefonlarını aramalarını izlemek için kullanabiliriz.

Belki de kendimize güvenmiyoruzdur: unutkan, dalgın, dağınık olabiliriz ve telefonumuzu nereye koyduğumuzu sıklıkla unutabilir, hayatımıza devam edebilmek için telefonumuzu bulmamız gerekebilir. Telefonun diğer cihazlardan takip edilebilmesini sağlayan özelliklerini etkinleştirebiliriz.

Telefon Takibini Mümkün Kılan Teknolojiler

Her akıllı telefon GPS, Küresel Konumlandırma Sistemi diye adlandırılan küçük bir cihaz bulundurmaktadır. Cep telefonlarındaki GPS telefonları uydu ağının bir parçası haline gelmesini sağlar. Bu da cihazın yerini tespit etmek için kullanılır. Akıllı telefonlarımızdaki harita ile trafikte yolumuzu bulmamızı sağlayan da bu teknoloji.

GPS cihazları içermeyen cep telefonları bile yakınlardaki baz istasyonlarıyla izlenebilir. Cep telefonları arama almaya ve yapmaya hazır durumda olduklarını belirtmek için baz istasyonlarına sinyal gönderecek şekilde tasarlanmıştır. Telefon şirketleri, güvenlik güçlerinin bir kişinin yasa dışı bir şey yaptığından şüphelendiklerinde isteyebilecekleri için geçmişe dönük telefon konum kayıtları tutarlar.

Birine Haberi Olmadan Takip Edilebilir Bir Telefon Vermenin Yolları

Bazen birinin telefonunu onu takip etmek için ayarlamak veya birinden takip uygulaması yükleyerek onu izlemek için izin almak imkansızdır. iCloud hesabını etkinleştirmenin veya telefonlarına bir uygulama indirirken telefonlarının onları takip etmek için kullanılmasını sağlayacak bir yol bulamazsınız.

Telefonuna erişemediğiniz birini takip etmenin alternatif yollarından biri ona kendi “telefonlarınızdan birini vermektir.” Elbette onların haberi olmadan. Aşağıda eski, kullanmadığınız bir telefonu veya satın aldığınız, kaybederseniz üzülmeyeceğiniz ucuz bir telefonu kullanarak bunu nasıl yapabileceğinize değineceğiz. Hangi alternatifi seçerseniz seçin, telefonunuz sizin “casus telefonunuz” olacak.

  1. Kendi telefonunuza ve casus telefon olarak kullanacağınız telefona bir cep telefonu takip uygulaması indirin.

  2. Casus telefona kontörlü bir hat takın.

  3. Casus telefonu doğru olarak takip edebilmek için casus uygulama tarafından takip etmeniz gerektiği söylenen bütün kurulum adımlarını takip edin.

  4. Casus telefonun pilinin tam şarj edildiğinden emin olun.

  5. Casus telefonun pilini harici, portatif bir güç kaynağı takarak genişletin.

  6. Casus telefonun sesini tamamen kapatın.

  7. Modifiye ettiğiniz casus telefonu hedef kişinin arabasında göze çarpmayan bir yere yerleştirin ve sabitleyin. Arabanın modeline bağlı olarak bu bagaj, koltukların altı, hatta gösterge panelinin altı bile olabilir.

  8. Hedef kişiyi gerçekten takip edebildiğinizden emin olmak için cep telefonunu kontrol edin.

Tags:

Leave a comment

iPhone & Android 2020 İçin En İyi Casus Uygulaması: Hemen şimdi deneyin!

Buraya Tıkla