Ekran Takip Yazılımları ne işe yarıyor?

Bugünlerde hayatımız ekranların başında geçiyor. Teknolojinin gelişmesiyle gerek işte gerek evde çok ekranlı dönemi yaşayan insanlar haline gelmiş durumdayız. Ekranlarla bu kadar iç içe olmamız kimi sorunları da beraberinde getirebiliyor. İş yerinde uzun saatler boyunca bilgisayar başında oturan çalışanların gerçekten çalışıp çalışmadıklarını bilmek imkansızlaşıyor. Ebeveynler bilgisayar başında fazlaca zaman geçiren çocuklarının ne tür tehlikelerle karşılabileceğini kestiremiyor. Eşler birbirinden şüphe duyabiliyor. İşte böyle durumlarda yeni çağın çözümü ekran takip yazılımları devreye giriyor.

telefon takip casus

Teknolojinin getirdiği sorunlar ve yeni çözümler hayatımıza her geçen gün dahil oluyor. Ekran takip yazılımları da insanların dijital dünyadaki sorunlarla başa çıkmasına yardımcı olan çözümlerden yalnızca bir tanesi. Ofisteki çalışanların mesai saatlerinde çalışıp çalışmadığını öğrenmek, diğer çalışanlarla olan ilişkilerini gözlemlemek, çocukları internet ortamında karşılarına çıkabilecek her türlü tehlikeden korumak, böylece ebeveynlerin endişelerinden kurtulmasını sağlamak, eşlerin şüphelerine son
vermek ekran takip yazılımları sayesinde mümkün.

Birçok markanın sunduğu ekran takip yazılımları görünmez modda çalışiyor ve izlenen ekrandaki her türlü aktividen haberdar olunmasını sağlıyor. Ekran izleme programlarıyla süre ve program kullanım sınırlaması getirmek, esnek ekran takip ve kontrol sağlamak mümkün oluyor. Ekran takip programları sayesinde iş, arkadaşlık ve özel ilişkileri gözden geçirme fırsatı yakalanabiliyor. Her olasılığı göz önünde bulundurmak isteyen profesyonellerin, ebeveynlerin ve eşlerin özellikle tercih ettiği yazılımların en iyilerini değerlendirmeden önce genel olarak ne konuda kimlere faydalı olduklarına bir bakalım.

Ekran takip ile çocukların güvenliğini sağlama

Ekran takip yazılımlarının en büyük ve önemli işlevi çocukların neler yaptıklarını detaylı bir şekilde takip etmek olabilir. Bugünlerde günün neredeyse her saati cep telefonu ya da bilgisayar kullanan çocuklarını takip etmek isteyen aileler, yaşı küçük çocuklarını onlineda başlarına gelebilecek saldırılardan, yanlış arkadaş çevrelerinin negatif etkilerinden korumayı amaçlıyor. Görüntü kaydedici programlar çocuğun ekranındaki her türlü aktiviteyi takip ederek ekran görüntülerini istenen aralıklarda kayıt altına alıyor. Böylece ebeveynler teknolojik çözümlerle çocuklarının güvenliğini her an sağlamayı başarıp endişesiz bir şekilde hayatlarını sürdürüyor. Ebeveynlere verilebilecek en önemli tavsiye en etkin ve doğru sonuç veren görüntü kaydediciyi araştırıp onu kullanmalarıdır.

Ekran takip ile çalışanların performansını artırma

Olumsuzlukları göz önünde bulundurmayı ve önlem almayı seven profesyoneller, çalışanlarının performansını takip etmek için ekran izleme programlarından yararlanabiliyor. Herhangi bir çalışanın bilgi sızdırması yapıp yapmadığını, çalışanların sorumluluklarını yerine getirip getirmediğini öğrenme imkanı elde etmiş oluyorlar. Üstelik bu çözümlerle ofislerdeki iş veriminde artış yakalayabiliyor.

Ekran takip ile şüphe duyulan eşleri/sevgilileri izleme

Eşlerin ya da sevgililerin özel hayatında ortaya çıkan güven problemlerinin üstesinden gelinmesi ve eşlere ya da sevgililere duyulan güvenin tazelenmesi ekran takip yazılımlarıyla mümkün olabilir. Endişelerin haklı olup olmadığını ortaya çıkaran görüntü kaydedici programlarla paranoyalar son bulabilir.

Ekran takip yazılımları ne gibi hizmetler sunuyor?

Ekran izleme

Ekran izleme programlarıyla çalışanların ve çocukların bilgisayar ekranı izlenebiliyor, ekran kayıtları takip eden kişinin arzu ettiği gün sayısı kadar kayıt altına alınabiliyor. Çalışanları izlemek isteyenler için bu işlemi firma içindeki ya da dışındaki herhangi bir bilgisayara uygulamak mümkün. Bu sayede çalışanların gerçek iş verimi, performansı, mesai zamanında bilgisayarlarında nasıl zaman harcadıkları ortaya çıkıyor. Çocukların ise özellikle online ortamda nasıl vakit geçirdiği, kimlerle neleri konuştuğu anlaşılıyor.

Filtreleme

Birçok ekran izleme programı ile ekranları izlenen bilgisayarlarda hangi internet sitelerine girilebileceğine karar verilebiliyor. Yasak kelimeleri kullanarak çocukların birçok zararlı siteye girmesini engellemek ebeveynlerin kontrolüne geçiyor. Aynı şekilde yöneticiler çalışanlarının girmesini istemediği siteleri engelleyerek zamanlarını boşa harcamalarına kısmen de olsa engel olabiliyor.

Süre sınırlama

Birçok ekran izleme programı, ekranı takip edilen kullanıcının hangi günlerde ve saatlerde internete girebileceğine bile karar verilmesine imkan tanıyabiliyor. ileri giderek hangi saatte bilgisayarı açabileceğine siz karar verebilirsiniz.

Esnek takip, kontrol ve kolay kullanım

Ekran takip çözümlerinin bir diğer özelliği de kontrol mekanizmasının başında olmak için iş yerinde ya da evde olmanıza gerek kalmamasıdır. İstediğiniz yerden bilgisayar, tablet ya da cep telefonunuzu kullanarak internete bağlanabilir, çalışanların ya da çocukların ekran görüntülerine ulaşılabilir, esnek kontrol sağlanabilir. Üstelik tüm bunları yapmak için ileri seviyede bilgisayar bilgisine ve kullanım deneyimine sahip olmaya da gerek yoktur. Temel şeyleri bilen bir kullanıcı da ekran izleme programlarından yararlanabilir.

En İyi Ekran Takip Programları

1 – mSpy

Mobil izleme teknolojilerindeki yenilikçi yaklaşımıyla dikkat çeken firmanın yazılımı ekran izleme çözümleri konusunda usta olduklarını gösteriyor. Sitesi Türkçe dilinde hizmet veren mSpy’ı yüklemek ve kullanmak oldukça kolay. Oldukça tanınan bir yazılım olan mSpy, ekran izleme çözümleri sunan firmalar arasında en fazla tercih edilenlerden biri.

mSpy Şimdi Deneyin

2 – Casus Bilgisayar 007

Casus Bilgisayar 007 ekran görüntüsü kaydedici olarak hizmet verebiliyor. Ancak yazılımın özellikle mesajlaşma takibi özelliği öne çıkarılıyor. Fiyat açısından bakıldığında da sunduğu özelliklere göre avantajlı bir fiyatı olduğu maalesef söylenemez.

3 – Work Wiever

Sitesindeki referansları dikkat çeken Workwiever özellikle çalışanların ekran takibine odaklı tasarlanmış bir yazılım. Etkili bir pc izleme ve kontrol yazılımı olsa da özellikleri geniş bir hedef kitleye hitap etme konusunda yetersiz kalıyor.