Jailbreak’siz Mesaj Takibi

Jailbreak olmadan mesaj takibini yapmak mümkün. Mobil dünyanın lideri olan Apple, ürünlerini oldukça ciddiye alıyor. iPhone’daki güvenlik özellikleri, Android telefonlarda bulunanlardan daha iyi ama, bu aynı zamanda iPhone kullanıcılarının cihazlarında Android kullanıcıları kadar özgürlük sahibi olmamaları anlamına da geliyor.

IPHONE’DA METİN MESAJLARI JAILBREAK OLMADAN NASIL TAKİP EDİLİR?

Bu durum, insanların birçok belli uygulamalarını iPhone cihazlarında kullanmalarının önüne geçiyor ve bu uygulamaların arasında casus yazılım uygulamaları başı çekiyor. En iyi hizmeti sağlama taahhüdü veren Apple, kullanıcılarının telefonlarında zararlı uygulamalar kullanmalarını da engelliyor. Jailbreakin cihazınızı tamamen bozma potansiyeli taşıyan birçok olumsuz yanı mevcut ve bunun yanı sıra daha pek çok casus yazılım uygulaması da iPhone cihazınıza daha fazla zarar verebilecek sahtekârlıklardan başka bir şey değiller.

mSpy Satın Alın

Gerek çocuklarını takip etmek isteyen aileler gerekse de çalışanlarını izlemeyi talep eden işverenler için casus yazılımlar, iPhone cihazlarda jailbreak denemek için cazip görülebiliyor. Fakat biz burada bunun neden kötü bir fikir olduğunu ve jailbreak olmaksızın da çalışan casus yazılımları kullanmaları gerektiğini anlatacağız.

Jailbreak’in Tehlikeleri

Apple’ın iPhone cihazlara eklediği Sandboxing özelliği üçüncü taraf uygulamalarına telefonun sadece belli bir bölümü için erişim izni veriyor. Bu, telefonu güvende ve emniyetli tutmak adına yapılıyor ve böylece uygulamaların telefonun girmemeleri gereken bölümlerine erişimleri engellenerek sistem çöküşlerinin de asgariye indirilmesine yardımcı olunuyor.

Jailbreak ise bu sürecin tam tersini gerçekleştiriyor. iPhone cihazınızı kıran Jailbreak, böylece iPhone telefonun tüm bölümlerini, yüklemek istediğiniz casus yazılımın erişimine açıyor. Bu belki çocuklarınızın telefonlarında ne yaptıklarını bilmek konusunda yardım sağlarken, iPhone cihazlarını ise işlevsiz hale getiriyor ve hatta onları daha büyük tehlikelere atıyor.

Jailbreak Olmadan Casus Yazılım Kullanın

Birisinin, bir iPhone cihazı takip etmek adına jailbreak kullanmak istemesi tamamen anlaşılabilir bir durum; ama insanların büyük bir bölümü jailbreaksiz de çalışan birçok casus yazılım ve program olduğunu bilmiyor. Bu programların birçoğu bilgisayar tabanlı olmaları nedeniyle hedef telefon, jailbreake ihtiyaç duymuyor. http://telefon-takip.com/ sitesinde tarif edildiği üzere çocuğunuzun iPhone cihazındaki tüm mesajlarını okuyabilir ve aynı zamanda, çağrılarını kontrol edebilir; geçmişlerine göz atabilir ve daha pek çok şey yapabilirsiniz. Bu programlar jailbreak gerektiren tüm o süslü aksesuarları içermese de, en azından iPhone cihazınıza zarar vermediklerinden emin olabilirsiniz.

Jailbreaksiz Uygulamalar

iPhone’u jailbreak olmadan izleyen pek çok tanınmış program mevcut. Mesela PhoneSherrif. Çocuklarınızı ya da çalışanlarınızı takip etmeye yarayan bir başka uygulama ise kullanıcılarına 3 gün içinde para iadesi garantisi veren Flexi Mobile Spy. Bu program, eğer bütün işlerini telefonlarıyla yapan ve cihazlarının her durumda sürekli yedeğini alma ihtiyacı duyan insanlardansanız, telefonunuzun yedeğini almak konusunda da size yardımcı oluyor. Flexi Mobile ayrıca, mesajlardan çağrılara ve hatta Facebook Chat ve Viber gibi sosyal medya uygulamalarına kadar her şeyi izleme imkânı verdiğini söylüyor. mSpy da jailbreaksiz çözümler kullanma imkânı veriyor, ancak jailbreakle kırılmış bir cihaz ile karşılaştırılınca daha az özelliğe sahip.

Bugünün dünyasında ebeveyn olmak zor iş. Çocuklarınız, sizi çaresiz hissedeceğiniz tehlikeli durumlara farkında olmadan saplanabiliyorlar. Casus yazılım size tek seçenek gibi görülebilir ve bu yüzden kimse sizi suçlayamaz. Ama jailbreak olmadan da çalışan bir casus yazılım kullandığınızdan emin olun. Eğer kendinize jailbreak olmadan bir iPhone üzerindeki metin mesajlarını takip edebilmek mümkün mü diye sorduysanız, yanıt evet mümkün. Tüm yapmanız gereken bu konuda size yardımcı olacak güvenilir bir uygulamayı aramak.

Tags:

Leave a comment

iPhone & Android 2020 İçin En İyi Casus Uygulaması: Hemen şimdi deneyin!

Buraya Tıkla