• Home
  • Blog
  • Birinin Telefonu Bir Profesyonel Gibi Nasıl Takip Edilir? [2020]

Birinin Telefonu Bir Profesyonel Gibi Nasıl Takip Edilir? [2020]

Ebeveynler ve şirket sahipleri gibi katı izleme yükümlülükleri olan kişiler birinin telefonunu izlemek için sürekli çeşitli yollar arıyorlar. Akıllı telefonların ve diğer internet erişimi bulunan aletlerin günümüzde her bir kullanıcıyı nasıl etkilediğini gözünüzün önüne getirin… Şükür ki çevrimiçi pazar indirebileceğiniz uygulamalar aracılığıyla yardım alabileceğiniz bütçe dostu ve sorunsuz pek çok çözüm sunuyor.

Takip Uygulamalarının Yapabilecekleri

Takip uygulamalarının neler yapabileceğini gözden geçirmeye başlamadan önce kullanıcıların istikrarlı bir internet bağlantısına sahip olması gerektiğinin altını çizelim; çünkü bilgiler uzaktan alınacak ve aktarılacak. Yeri gelmişken özellikle belirtelim, uygulama tercihinize bağlı olarak bir telefona, tablete veya bilgisayara başarılı şekilde yüklendikten sonra hedef cihaza bir daha dokunmanız gerekmeyecek.

Telefon Nasıl Takip edilir

Hedefin kullandığını veya yaptığı HER faaliyete erişebileceksiniz. En sık kullanılanlar arasında mesajlar, sosyal medya uygulamaları, aramalar, e-posta ve GPS konumu yer alıyor. Takip ettiğiniz kişinin iyi veya kötü o anda yaptığı her şeyi açıkça gösteren çok fazla bilgi var. Neyi sınırlandırmanız veya teşvik etmeniz gerektiğini rahatça görebileceksiniz.

Sayısız uygulama seçeneği sizi bekliyor! Sitemizdeki yazıların yardımıyla en iyi casus cep telefonu uygulamaları ve ücretsiz iPhone casus uygulaması ile ücretli premium uygulamalar arasındaki farkları öğrenebilirsiniz.

“Gizlilik İhlalinden” Kaçınmak İçin Bir Numaralı Kural

Şu anda bir takip uygulaması denemek için can attığınızdan eminiz; ama yasadışı şeylerden kaçınmak için temel bir kural olarak, durumun yasallığı hakkında önceden araştırma yapın veya neden böyle bir şey yapmayı düşündüğünüz konusunda hedefinizi bilgilendirin.

Ebeveynlerin bir takip uygulaması kullanma ihtiyacını düşündüğümüzde, özellikle derslerinde sosyal etkileşimlerine zarar veren akıllı telefon ve internet bağımlılığı yaşayan çocuklar ve gençler söz konusu olduğunda, ebeveynler kadar başka kimsenin izleme yapmak için geçerli yetkisi yoktur. Kimse çocuğunuzun siber zorbalığa maruz kalmasın veya çevrimiçi içerikten etkilenerek depresif hissetmesin diye önlem almanızı engelleyemez.

Diğer yandan, şirket cihazlarını çoğunlukla kişisel sebeplerle kullanarak şirketi bu sorumsuz hareketleri yüzünden toptan etkileyen şirket çalışanları var. İşveren olarak yeni işe aldığınız kişilere gönderilecek şirket politikalarında takip uygulaması kullanımı dahil olmak üzere canlı izleme yapılabileceğine dair net kurallar belirleme konusunda dikkatli olmalısınız. Bu şekilde hiçbir şeyin “özel bilgi” olmamasını sağlayarak gizlilik ihlali yapmamış ve dava edilme riskiyle karşılaşmamış olursunuz. Çalışanların resmi onayını bu şekilde almadan bir izleme yapmak yasaların ihlali anlamına gelebilir. Ayrıca şirket avukatınıza da danışabilirsiniz.

Herhangi biri telefonuna oyun yüklerken bir e-posta girmesi gerekiyor, ama bilinmeyen şey bu yüzden fark edilmeden izleniyor olabileceğiniz. Bütün hesap bilginiz teknik olarak erişilebilir oluyor. Bunun için mükemmel bir örnek var. Son dönemlerin en beğenilen uygulamalarından Pokemon Go kullanıcılar arasında ücretsiz iPhone casusu olarak anılıyor; çünkü kullanıcılar kişisel Google e-postalarına girdikleri anda her hesap bilgisi izlenebilir hale geliyor.

Leave a comment