Mobil cihazların sahip olduğu hareket özgürlüğü, çocuklarınız sizden uzakken onlara göz kulak olmanızı zorlaştırıyor olabilir; ama Tinder app gibi uygulamalar yüzünden yabancıların çocuklarınızı bulması bir o kadar kolaylaşıyor.

Tinder App

Tinder hakkında bilgi vermek gerekirse gençlerin yakındaki kişilerin fotoğraflarını ve profillerini görerek her iki taraf birbirini beğenirse iletişime geçtikleri bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Hatta kimi zaman taraflardan biri evli bile olsa (Tinder kullanıcılarının %30’nun evli olduğunu ortaya koyan bir araştırma mevcut) Tinder eş bulma için de sıklıkla kullanılabiliyor. Yani Tinder amacı bu olmasa bile insanlara eşleri hakkında kaygılanacak epey konu veriyor.

Şu ana kadar gençlerin ve çocukların Tinder kullanımını takip etmek için etkili bir yol yoktu. Ama piyasadaki en iyi takip çözümlerinden birini sunan mSpy yakın bir dönemde çocuklarınızın bütün Tinder app aktivitelerini görüntüleyebileceğiniz yeni bir özelliği devreye soktu. İsterseniz önce daha detaylı olarak Tinder nedir ve riskleri nelerdir ona bakıp, mSpy’ın nasıl bir çözüm sunduğuna geçelim.

Tinder App Nasıl Bir Risk Taşıyor?

Tinder uygulaması kullanıcılarına sırayla yakındaki kişilerin profillerini ve fotoğraflarını gösteriyor. Kullanıcılarsa gördükleri kişileri beğenip beğenmediklerini belirtiyorlar. Eğer beğendikleri kişiler de onları beğendiyse konuşmaya başlayabiliyorlar. Ayrıca Tinder bedava olarak indirilebilen bir uygulama olduğu için çok popüler.

Üstelik Tinder plus adı verilen ücretli üyelik sayesinde insanlar yakınlarında olmayan, haritadan seçtikleri bir konum üzerinden arama yapabiliyorlar. Örneğin herhangi biri Tinder İstanbul üzerinde arama yaparak çocuğunuzun okulunu rahatlıkla bulabilir.

Tinder

Her iki taraf da birbirinin profilini beğenmediyse iletişime geçemiyorlar; ama Tinder fotoğraf ekleme sırasında ya da diğer profil bilgilerini girerken herhangi bir ispat istemiyor. Tinder indirdikten sonra hemen kullanmaya başlanabilecek bir uygulama. Bu yüzden insanlar gerçek görüntüsü ya da yaşı ne olursa olsun sahte profillerle diğerlerini kandırabiliyorlar. Çocuğunuz kendi yaşında biriyle sosyalleştiğini sanırken yaşça büyük bir sapığın hedefi olabilir.

Gerçekten kendi yaşlarında biriyle eşleşmiş bile olsalar bu uygulamanın bir ilişki uygulaması olduğu unutulmamalı. Normal sosyal ağların aksine gençler kendilerini cinsel içerikli mesajlaşmalar konusunda daha rahat hissedebilirler.

Çözüm Aslında Çok Kolay

mSpy gibi bir Tinder takip programı ile herhangi uğraştırıcı bir Tinder hack işlemi yapmaksızın çocuğunuzun böyle bir durumla karşı karşıya olup olmadığını sizden ne kadar uzak olursa olsun anlayabilirsiniz. Takip etmek istediğiniz telefona yükledikten sonra size verilmiş özel kullanıcı paneline girerek çocuğunuzun Tinder profilini nasıl doldurduğu, hangi fotoğraflarını yüklendiğini ve eşleştiği kişilerle nasıl bir iletişim kurduğunu görüntüleyebilirsiniz.

Üstelik mSpy cihazın konumundan diğer mesajlaşma uygulamalarına, arama ve rehber kayıtlarına kadar raporlayabildiği, hatta cihazdaki bütün fotoğrafları görüntüleyebildiği için iletişim sanal ya da fiziksel olarak nereye taşınırsa taşınsın, neler paylaşılırsa paylaşılsın haberiniz olacak.